دسته بندی ها:

دسته بندی ها

تئاتر یونان

تئاتر یونان

تعداد ویدئوها: 8

تئاتر یونان

در جست و جوی شکسپیر

در جست و جوی شکسپیر

تعداد ویدئوها: 12

بسیارند کسانی که از شکسپیر به‌عنوان بزرگ‌ترین نمایشنامه‌نویس تاریخ یاد می‌کنند. از سال 1600 به بعد شکسپیر نوشتن نمایشنامه‌‌های تراژیک خود را آغاز کرد. هملت، شاه لیر، اتلو و مکبث از جمله آثار تراژدی شکسپیر به حساب می‌‌آیند. شخصیت‌‌های این داستان‌ها برداشتی زنده از خلق‌ و خوی نامناسب انسانی هستند. بازی کردن شخصیت‌های نمایش‌های شکسپیر برای هر کس می‌تواند تجربه‌ای فوق‌العاده باشد. دوره‌ی پیش رو این امکان را برای شما فراهم می‌کند که با بازیگران و نحوه اجرای این نمایشنامه‌ها آشنا شوید. پس از این دوره شاید شما هم بخواهید نقش اتلو را بازی کنید.

راز مقبره شکسپیر

راز مقبره شکسپیر

تعداد ویدئوها: 14

ویلیام شکسپیر نمایشنامه‌نویس برجسته تاریخ، در روز ۲۳ آوریل ۱۶۱۶ میلادی در سن 52 سالگی در شهر استراتفورد درگذشت و طبق گفته‌ها او را در یک کلیسای محلی دفن کردند. شاید عجیب به نظر برسد اما سنگ نوشته مقبره این شاعر بزرگ تنها یک نفرین است: دوست عزیز از کندن این قبر خودداری کن! رحمت خدا بر کسی که بر این قبر دست نمی‌زند و نفرین بر آنکه استخوان‌هایم را جابجا کند. در این دوره تجربه متفاوتی خواهیم داشت و با گروهی همراه خواهیم بود که در تلاشند دریابند در آرامگاه شکسپیر چه می‌گذرد.

هنر دراماتیک و اجزای آن

هنر دراماتیک و اجزای آن

تعداد ویدئوها: 6

درام هنري تقليدی است که از عوامل متعددی چون روايت داستاني، شخصيت‌ها، صحنه‌آرايي، بازيگری، افکت، لباس، ديالوگ و ... تشکيل مي‌شود. هنر دراماتیک به اجرای یک روایت داستانی با استفاده از این عناصر گفته می‌شود. آشنایی با هنر دراماتیک نقطه آغازی برای هنرجویان و علاقه‌مندان به هنر محسوب می‌شود و ما در این دوره شما را با هنر دراماتیک و اجزای آن به ویژه در حیطه پرمخاطب تئاتر و نمایشنامه آشنا می‌کنیم.

تاریخچه تئاتر

تاریخچه تئاتر

تعداد ویدئوها: 15

هنر تئاتر ریشه در یونان باستان، یعنی سده چهارم و پنجم قبل از میلاد مسیح دارد. تئاتر یونان باستان از آیین‌هایی نشأت گرفته که آن زمان در جریان بوده‌ است. در این دوره ریشه‌های تئاتر را در آیین‌های کهن جستجو می‌کنیم، آیین‌هایی همچون د‌یتیرامب‌ها یا آوازهایی که د‌ر بزرگد‌اشت د‌یونیسوس (یکی از خد‌ایان طبیعت) خواند‌ه می‌شد‌ند‌. در این مجموعه ویدئو قصد داریم شما را به یونان باستان ببریم و با هم تماشای آیین‌های این دوره تاریخی بنشینیم. همچنین شما می‌توانید بهترین تصاویر از سالن‌های تئاتر دوران باستان را از نزدیک ببینید و تجسم کنید که در زمان‌‌های قدیم، چگونه تماشاگران در سرازیری تپه‌‌ها می‌نشستند و مراسم مذهبی را که با آداب و تشریفات مخصوص در پایین همان تپه یا کناره معبد برگزار می‌شد، تماشا می‌کردند.

تالار تاریخی گلوب

تالار تاریخی گلوب

تعداد ویدئوها: 6

سالن‌های تئاتر همیشه نه تنها محلی برای گرد آمدن و حضور هنرمندان برای ارائه آثارشان، بلکه مکانی برای پیوند بازیگران و تماشاگران بوده است. در این دوره شما را با خود به تالار گلوب شکسپیر می‎بریم. این سالن مهم‌ترین تماشاخانه انگلیس است و جزو اولین سالن‌هایی است که برای اجرای تئاتر ساخته شده است. با این مجموعه ویدئو سفری در زمان خواهید داشت و با قرارگیری در تالار گلوب احساس خواهید کرد در قرن 16 به تماشای یک تئاتر نشسته‌اید.